1. BÖLÜM

GİRİŞ

Autochartist, işlemcilerin, aşağıdakiler de dâhil olmak üzere, bir örnek ile ne ve ne zaman işlem yapacaklarına karar vermelerine yardımcı olacak en iyi işlem olanaklarını ön plana çıkaran, anlaşılması kolay ve güçlü piyasa araştırma araçları sunmaktadır:
  • Üçgen, Kama, Baş ve Omuzlar ve Kanal gibi grafik deseni oluşumları;
  • Fibonacci Düzeltme ve Sürdürme, ABCD-, Gartley- ve Kelebek desenleri; ve
  • Temel Seviyeler (yatay destek ve direnç seviyelerinin teknik analizi)

Yukarıda sayılanların tamamı, otomatik olarak bu gelişmiş işlem aracı ile tanımlanmış olup size bir web arayüzü vasıtasıyla gerçek zamanlı olarak dağıtılmaktadır.

Geliştirilen desenler, işlem olanaklarının geliştirildiği alanlar (diğer bir deyişle, fiyatın, destek ya da direnç seviyelerine yaklaştığı noktalar) ile ilgili bilgileri işlemcilere hemen sunar.   Geliştirilen grafik desenleri, genellikle işlem yapabilecekleri aralıkları arayan swing işlemcileri için faydalıdır.

Temel Seviyeler, işlem olanağı sunmanın yanı sıra, diğer sinyalleri destekleyecek ya da çürütecek güçlü onay sinyallerini sunar. “Geliştirilen” Temel Seviyeler bulunmamasına rağmen iki şekilde sunulmaktadır: Breakout ve yaklaşımlar (approach).

Ayrıca işlemcilere işlem yaptıkları araçlar konusunda önemli istatistiksel bilgiler sunan PowerStats özelliğini de sunuyoruz.  Bu özellik, zararı durdurma ve kâr elde etme seviyelerinin belirlenmesine yardımcı olarak risk ile volatilitenin daha iyi değerlendirilmesini sağlar.

Tüm Autochartist özellikleri artık Autochartist hizmetine kusursuz bağlanan özel bir eklenti vasıtasıyla doğrudan MT4 uygulamanıza da sunulmaktadır.

Özel teknolojimiz, işlem olanakları sunarak günde 24 saat boyunca otomatik olarak binlerce finansal aracı izlememizi olanaklı kılmaktadır.

Örüntü algılama motorlarımızın Foreks, Endeksler, Ticari Mallar ve CFD'ler (uygulandıkları yerlerde) gibi mali piyasaları devamlı olarak taraması sayesinde yatırımcılar dakikalar içerisinde örüntü oluşumlarından haberdar olurlar.

Autochartist'in yatırımcılara sağladığı birçok yarardan bazıları:

  • Autochartist'e ilk kez eriştiğinizde, varsayılan olarak yüklenen bilgiler arayüzde gösterilecektir.
  • Grafik desenleri, Fibonacci desenleri ve Temel Seviyeler, piyasaların açık olduğu zamanlarda gerçek zamanlı olarak tanımlanır.
  • İşlemciler, Autochartist'in güncel ve yüksek kalitede işlem olanakları için piyasayı sürekli tarama imkânı sayesinde zaman tasarrufu sağlayan müthiş fırsatlar elde eder.
  • Görsel kalite göstergeleri, henüz yeni başlayan işlemcilerin desenleri yorumlayabilme konusunda kabiliyetlerini geliştirmelerini sağlar ve öte yandan daha deneyimli işlemcilerin, gelişmiş arama fonksiyonlarını hayata geçirmelerine olanak tanır.  
  • Autochartist web sitesinde ve web arayüzünde yeterli araştırma ve eğitim materyali mevcuttur. Kullanıcılar, yazı, video, eKitap, web seminerleri vb gibi birçok şeye erişebilir.

Bu kılavuz, Autochartist web arayüzü’ nün nasıl kullanılacağı konusunda genel bir açıklama sunmaktadır.

FERAGATNAME: Autochartist hizmeti, döviz, ticari mallar, net varlıklar ve hisselerle ilgili olarak tablo örüntü belirleme özelliğini içerir. Yatırım ve ticaretle ilgili olarak potansiyel riskler bulunmaktadır. Bu tarz risklerin farkında olup bu riskleri iyice öğrenmeli ve bu konuda bağımsız tavsiye almalısınız. Kaybetmeyi göze alamayacağınız miktarlarla yatırım yapmamalısınız. Autochartist hizmeti ve içeriği, yatırım ve/veya ticaret yapmak için bir talep olarak yorumlanmamalıdır. Bu açıdan bağımsız tavsiye almalısınız. Geçmişte yapılan işlemler, gelecekte yapılacak işlemlerin belirteci değildir. Bu hizmet ve ilgili medya içeriği dahilinde tartışılan sonuçların başarıya ulaştırdığına dair hiçbir tanıtım yapılmamaktadır. Bütün fikirler, haberler, araştırmalar, analizler, fiyatlar veya diğer bilgiler, genel piyasa yorumu olarak verilmektedir, Yatırım tavsiyesi olarak değil. Autochartist, MDIO Yazılımı, üyeleri, hissedarları, çalışanları, acenteleri, temsilcileri ve satıcıları, sağlanan bilginin eksiksizliği, doğruluğu ve güncelliğinin garantisini vermemektedir. Ayrıca, Autochartist hizmetleri ve içeriğinin kullanımına bağlı veya değil doğabilecek her türlü kayıp veya hasardan sorumlu değildirler.